Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Sprzedaż biletów u kierowców, czasowo zawieszona

Strefa wycielona w autbusach MZK Kutno

Drodzy mieszkańcy miasta Kutno oraz sąsiednich gmin. W związku zagrożeniem jakie niesie epidemia koronawirusa pragniemy poinformować iż MZK Kutno zawiesza sprzedaż biletów w autobusach. Za utrudnienia przepraszamy, licząc na Państwa wyrozumiałość.

Komunikat nr 1 MZK Sp. z o.o. w Kutnie

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników związanych z transportem publicznym oraz pasażerów informujemy o zmianach, jakie wprowadzone zostaną w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w naszym mieście.

Zakup biletów

Informujemy, że od 16 marca nie można będzie zakupić biletów komunikacji miejskiej u prowadzących pojazdy. W bilety należy zaopatrzyć się w placówkach handlowych lub w kasie MZK. Od kwietnia zalecamy korzystanie z biletów miesięcznych.

Wydzielenie stref buforowych

Prosimy także o niekorzystanie z pierwszych drzwi i ograniczenie kontaktu z kierowcami. W pojazdach zostaną wydzielone specjalne strefy. Obejmą one obszar w rejonie kabiny, pierwszych drzwi oraz pierwszych siedzeń. Jednym ze skutków wydzielenia stref jest brak możliwości wsiadania i wysiadania dla pasażerów pierwszymi drzwiami. W pierwszej kolejności strefy buforowe będą się pojawiać w pojazdach, które nie mają zamkniętych kabin oraz o długości do 9 metrów. Ich wprowadzanie zacznie się od dnia 13 marca.

Zachęcamy do śledzenia komunikatów, które dostępne będą na stronie www.mzk.kutno.pl i   fanpage’u MZK  Sytuacja jest dynamiczna i powyższe wytyczne mogą ulec zmianie.