Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Nawet 500 złotych mandatu za brak maseczki

Kontrole na terenie Kutna

W myśl obowiązujących obecnie przepisów (od 10 października) powinniśmy korzystać z maseczek również w komunikacji miejskiej oraz miejscach zatłoczonych. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy w dniu dzisiejszym wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej sprawdzają czy kierujący oraz pasażerowie przestrzegają obowiązujących zasad.

14 października na terenie Kutna prowadzone są działania wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej ukierunkowane w szczególności na sprawdzaniu czy pasażerowie stosują się do nakazu zasłaniania ust i nosa podczas przemieszczania się w środkach komunikacji miejskiej.

Funkcjonariusze „zapominalskim” zwracali uwagę również na zachowanie odstępów. Działania prowadzone są wyłącznie pod kątem minimalizacji skutków pandemii.

„Dzisiaj nasze bezpieczeństwo zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas! Apelujemy o odpowiedzialne i rozsądne zachowanie polegające na przestrzeganiu wprowadzonych obostrzeń sanitarnych i realizowaniu poleceń służb” – komentują mundurowi.

Policjanci przypominają, że za nie przestrzeganie przepisów sanitarnych grozi mandat karny w wysokości do 500 złotych.

Źródło: KPP Kutno